‘’Vatandaşlarımızı İsrail’den güvenli bir şekilde tahliye etmek için her şeyi yapıyoruz’’

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovacevski bugün İsrail’de bulunan tüm Makedon vatandaşlarının güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için her şeyin yapıldığını söyledi.

Yaklaşık 50 vatandaşla temasa geçildiğini ifade eden Başbakan Dimitar Kovaçevski, sayının giderek arttığını ve yerlerinin tespitine çalışıldığını belirtti.

Vatandaşların bir kısmı uçakla Tel Aviv üzerinden Arnavutluk’a nakledildiğini söyleyen Kovaçevski, ‘’Bir kısmı Beytüllahim’den Ürdün’e ulaşmayı başardı ama hala orada olan vatandaşlarımız var. Buraya gelmeden önce İçişleri Bakanı ile konuştum, Dışişleri Bakanlığı’nda tam bir Kriz Ekibimiz var, Kabinem komşu ülkelerimiz ve İsrail’deki veya İsrail’deki havalimanlarına iniş yapabilen havayolu şirketlerine sahip diğer ortak ülkelerle temas kuruyor.’’ ifadelerini kullandı.

İsrail’de yaşanan olayların ardından Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, görevi yardıma veya yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde tahliyesi için ilgili tüm prosedürleri izlemek ve koordine etmek olan bir kriz merkezi kuruldu.

Read Previous

Sveçla’dan Vucic’e yalanlama: Silahları Sırbistan Ordusu tedarik etti

Read Next

Motorine 3, benzine 2,5 buçuk denarlık indirim