UTİYAP heyetinden TMBH’ye ziyaret

Uluslararası Ticaret İş insanları ve Yatırımcılar Platformu (UTİYAP) heyeti Türk Milli Birlik Hareketi’ni (TMBH) ziyaret etti.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, Uluslararası Ticaret İş insanları ve Yatırımcılar Platformu, kısa adı UTİYAP olan Bursa’dan gelen misafirlerimiz Genel Merkezimizi ziyaret ederek Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç ile bir görüşmede bulundular.

UTİYAP Heyetinde Genel Başkan Ömer Kula yanı sıra iş adamları Osman Öziş, Deniz Yılmaz, Halil Coşkun ve Taha Çay bulunmaktaydı.

UTİYAP üretici, ihracatçı ve yatırımcı şirketlerin bir çatı derneği olarak, Türkiye genelinde 100’ün üzerinde şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Hedeflerinde Türkiye Cumhuriyeti ile diğer ülkeler arasında, özelikle Balkan ülkeleri arasında ticari ilişkileri güçlendirmek ve anavatanımızın katma değeri yüksek üretiminden ve ihracatından gücünü alarak ithal üretimi teşvik etmek olduğunu vurguladılar.

Enerji, perakende, inşaat, otoyol ve finans sektörlerinde yatırım yapmak istedikleri iyi niyetlerini dile getirdiler.

Makedonya’da seçim takviminin belirlenmiş olması sebebiyle, güvenilir bir partnerin bulunamaması zorluğunu göz önünde bulundurarak, seçim sonrası Makedonya’da yatırım yapmak için imkanların değerlendireceklerini belirtiler.

Makedonya’daki soydaşlarımızla ilgilendiklerini ayrıca dile getirdiler.

Son derece samimi ve yapıcı bir hava içerisinde geçen görüşmede, Genel Başkanımız 8 Mayıstan sonra Yeni bir Hükümetle iş başına gelerek daha güvenilir ve yatırımlar için elverişli şartların oluşması için gayretlerimizin olacağının altını çizdi. Ayrıca Türkiye sermayesinin Makedonya’da ağırlığının daha belirgin olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan emin olmalarını istedi.

Bu ziyaretlerinin ilki olarak burada yabancılık çekmediklerini ve son derece memnuniyet içinde olduklarını belirtiler. Ayrıca Genel Merkezimizdeki karşılamadan duydukları mutlulukları için, teşekkürlerini bildirerek, Bursa’ da bizleri ağırlamaktan gurur duyacaklarını dile getirdiler.”

Read Previous

AB Komisyonu, Borrell’in von der Leyen’e yönelik İsrail eleştirisine yorumsuz kaldı

Read Next

Yunanistan, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı barışa yönelik çabaları destekleyecek