Üsküp’te Osmanlı Literatüründe Ben Anlatıları sempozyumu düzenlendi

Osmanlı Literatüründe Ben-Anlatıları Üçüncü Toplantısı Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde, Osmanlı döneminden kalan tarihi Çifte Hamam’da, Balkan Studies Foundation (BSF) ev sahipliğinde gerçekleşti.

Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda akademisyenin katıldığı etkinliğin açılış konferansı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu tarafından verildi. İki onur konuşması gerçekleşti: İbn Haldun Üniversitesi’nden Prof. Dr. Suraiya Faroqhi ve İzlanda Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sigurður Gylfi Magnússon.

Kapanış ve genel değerlendirme ise etkinlik ortaklarından Harvard CMES direktörü Prof. Dr. Cemal Kafadar tarafından gerçekleştirildi.

Sempozyum düzenleme kurulu başkanı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu, tebliğlerin içeriğinin zenginliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti ve toplantının oldukça verimli geçtiğini vurguladı.

BSF direktörü Dr. Sevba Abdula, Üsküp’te böylesi önemli bir konudaki bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Read Previous

Sivasspor’un Arnavut futbolcusu Manaj’a Fransa, İtalya, Katar ve Türkiye’den teklifler var

Read Next

Yahya Kemal Beyatlı, doğumunun 140. yılında çeşitli etkinliklerle Üsküp’te anılacak