Üsküp’te düzenlenen yaz okuluna katılan çocuklara hediyeler verildi

Köprü Derneği ve Ensar Derneği tarafından 16. kez gerçekleştirilen ve son yıllarda Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK iş birliğinde düzenlenen “Yaz Okulu”na katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

TİMEBALKAN

Başkent Üsküp’teki Kurşunlu Han’da düzenlenen Yaz Okulu hediye dağıtım programına, KOMEK Yurtdışı Kursları Koordinatörü Erdoğan Nükte, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, KOMEK Makedonya Sorumlusu Suat Emin, Köprü Derneği Başkanvekili Mehmed Arif, Yaz Okulu Sorumlusu Hafız Berru Emin, kurs hocaları, öğrenciler ve aileler katıldı.

Programda konuşma yapan KOMEK Yurtdışı Kursları Koordinatörü Erdoğan Nükte, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yaz okulu faaliyetlerini Kuzey Makedonya’da Köprü ve Ensar dernekleriyle beraber gerçekleştirdiklerini söyledi.

– Nükte: Gelecek sene daha çok öğrenciye ulaşmak istiyoruz

Yaz okuluna desteklerinin bu yıl üçüncü dönemi olduğunu anımsatan Nükte, ‘’Aslında 2007 yılından itibaren yetişkin eğitimine devam ediyoruz burada. Ama son 3 yıl da saymış olduğumuz derneklerle beraber Genç KOMEK hizmeti veriyoruz. Dinimiz ve değerlerimiz, spor ve sanat modüllerinden oluşan eğitim programıyla 200’e yakın öğrencimiz burada eğitim aldı.’’ diye konuştu.

Bugün ödül töreniyle birlikte kapanışı yapacaklarını kaydeden Nükte, ‘’Konya’dan hediyeler gönderdik. Öğrencilerimiz İnşallah çekilişle gönüllerindeki hediyeye ulaşırlar. Ben burada Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın selamını iletmek istiyorum size, ayrıca şehrimizin de selamını iletmek istiyorum. Çok güzel bir program oldu. Biz seneye daha çok öğrenciye ulaşarak daha farklı programlarla yaz okulunu çocukların değerlendirmesini istiyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

– Emin: Yaz Okulu öğrencileriyle güzel bir vesileyle tekrar toplandık

Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin de yaz okulu öğrencileriyle güzel bir vesileyle tekrar toplandıklarını söyledi.

Yaz aylarında haziran – temmuz aylarında bizlerle birlikte kendi kişisel gelişimini artırmak üzere bir takım bilgiler, deneyimler kazanmak adına bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Emin, ‘’Bu programı son birkaç yıldır Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK tarafından desteklenmektedir. Sizlerle bu buluşmamızda bu kurslara katıldığını için sizlere küçük birer hatıra mahiyetinde hediyeler sunmak amacıyla ta Konya’dan buraya geldiler. Bir kez daha Köprü Derneği adına, Ensar Derneği adına, sizlerin, ebeveynleriniz ve Üsküp adına bu destek için canı gönülden teşekkür ediyor. Bu tarz ve daha da güzel vesileler ve projelerle Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOMEK ile buluşmak ümidiyle diyorum.’’ ifadelerini kullandı.

– Baki: Eğitim süresince güzel zaman geçirdiğinizi ve faydalı bilgiler edindiğinizi umuyorum

Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki ise yaz kursunda emeği geçen hocalara, ebeveynlere, öğrencilere teşekkür ederek sözlerine başladı.

Öğrencilerin bu sene eğitim süresince güzel zaman geçirdiklerini ve faydalı bilgiler edindiklerini umduğunu kaydeden Baki, ‘’Ayrıca bu projeye bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK katkı sundu. Biz ev sahipleri olarak hem sınıflarımızda hem program çerçevesinde hem hocalar ile kurslarda programların takibini gerçekleştirdik. Ensar Derneği adına Köprü Derneği adına, sizler adına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı’na, KOMEK’e ve burada bulunan Erdoğan bey ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

Yaz Okulu öğrencilerine teleskop, sanal gerçeklik gözlüğü, projeksiyon cihazı, kay kay, kablosuz kulaklık ve termos gibi hediyeler çekiliş yapılarak verildi.

19 Haziran – 12 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenen Yaz Okulu’nda 7 – 14 yaş aralığındaki 101 kız ve 69 erkek öğrenci olmak üzere toplamda 170 öğrenci 6 farklı sınıfta ders görüp çeşitli etkinliklere katılmıştı.

Read Previous

K. Makedonya’da ‘’Halk Hareketi’’ adında yeni siyasi parti kuruldu

Read Next

FIBA Dünya Kupası finalinde Sırbistan’ı kazanan Almanya şampiyon oldu