Üsküp’te “Dijital Çağ ve Dönüşen Dünyada Genç Olmak” çalıştayı düzenlendi

Köprü Derneği, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Gaziantep’te faaliyet gösteren Bülbülzade Derneği tarafından düzenlenen “Dijital Çağ ve Dönüşen Dünyada Genç Olmak” Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Gaziantep’te faaliyet gösteren Bülbülzade Derneği’nin yürüttüğü Erasmus+ Gençlik Akreditasyonu KA151 projesi kapsamında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 18 – 20 Temmuz tarihlerinde “Dijital Çağ ve Dönüşen Dünyada Genç Olmak” başlığıyla bir gençlik buluşması gerçekleştirildi.

7 lider 36 genç olmak üzere toplamda 43 katılımcının yer aldığı buluşmada “Sosyal medya gençlerin yaşamlarını nasıl etkiliyor?”, “Olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?”, “Dijital çağda etik ve sorumluluk kavramları gençler için neden önemlidir?”, “Hangi dijital etik kurallarına uymamız gerekmektedir?”, “Bir genç olarak dijital okuryazarlık sizin için neden önemlidir?”, “Hangi becerileri geliştirmeye ihtiyaç duymaktasınız?”, “Dijital çağda teknoloji ve inovasyon hayatımızı nasıl etkilemektedir?”, “Hangi alanlarda yenilikçi fikirler geliştirilebilir?”, “Dijital Çağda 21. Yüzyıl Becerileri”, “Gençlerin Sivil Toplum Çalışmalarına Adaptasyonu” gibi başlıklar ele alındı.

Köprü Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen faaliyette Köprü Derneği ve Bülbülzade Derneği’nin yanı sıra proje ortakları olan BEKAM, Bilimder, Yeşil Umut Derneği ve Mozaik Derneği’nden de katılımcılar yer aldı.

Gençlik buluşması, katılımcılara YouthPass sertifikalarının ve katılımcı belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Read Previous

Sırp öğrenciler Manisa’nın Kula ilçesini gezdi

Read Next

Türkiye’den Yunanistan’daki orman yangınlarıyla mücadeleye destek