Üsküp’te Bir Yayınevi: “Logos-A” 25 Yaşında

“Logos – A” Yayınevinin 25. yıldönümü münasebetiyle, bugün Üsküp Çifte Hamam’da, “Makedonya’daki Arnavut Edebiyatı”nın 12 kitabının tanıtımı yapıldı.

“Logos – A” Yayınevi Müdürü Adnan İsmaili Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada yayınevinin 25. yıldonümü dolayısıyla Makedonya Arnavut yazarlarının 12 kitabının tanıtıldığını söyedi.

Adnan İsmaili, “Bugün, ‘Logos – A’ Yayınevinin 25. yıldönümünde, Makedonya’dan 12 Arnavut yazarın, 12 otokton kitabının tanıtımını yaptık. Makedonya’da çoğu kez Arnavut literatürü dikkate alınmadı, dolayısıyla bu seçimi yaptık. Bugünkü tanıtım bizim bayramımız olarak sayılmaktadır. İlk kez Makedonya’daki Arnavut yazarlarının 12 kitabı birden tanıtılmaktadır” şeklinde konuştu.

Kitapların tanıtımına çok sayıda yazar, profesör, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, talebeler ve vatandaşlar katıldı.

yenııı

“Logos-A” Makedonya’daki Arnavutların gerçek Kültür Bakanlığı’nı temsil ediyor”

Şenya Dergisi’nde gazeteci olarak çalışan Afrim Gashi, “Logos-A benim için sadece bir yayınevi değildir. O benim ilk evim. Orada yaşadığım, uyuduğum ikinci evim. Düşünüyorum ki bununla her şeyi özetledim. “Logos-A” yayınladığı kitaplarla halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmuştur. Bundan dolayı “Logos-A” benim için Makedonya’daki Arnavutların gerçek Kültür Bakanlığı’nı temsil etmektedir. “Logos-A”nın yayınladığı kitapları şimdiye kadar hiçbir kültür evi veya devlet kurumu yayınlamadı. “Logos-A”nın bir üyesi olmak benim için gurur verici, böyle bir büyük yayınevinin onyıllarca değil, temennim yüzyıllarca yaşamasıdır” şeklinde konuştu.

12662004_971212626291100_1424784453315976466_nKitapları tanıtılan yazarlar şunlar: Luan Starova, Kim Mehmeti, Salaydin Salihu, Recep Zlatku, Lindita Ahmeti, Shklzen Halimi, Halil Zendeli, Cabir Ahmeti, Nedzhas Sopaj, Resul Shabani, Avni Halimi ve Lulzim Haziri.

Bu yıl 25. yıldönümünü kutlayan “Logos-A” Yayınevi 1000 kitap yayınlayarak çok sayıda etkinlikler düzenledi.

TIMEBALKAN

Read Previous

Cami Avlusunda Bomba Paniği, Kosova İslam Birliği’nden Sert Tepki

Read Next

Rusya İstikrarsızlığı Artıracak Eylemlerine Son Vermeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *