Üsküp’te “Bilim Felsefe Din Konferansı” düzenlendi

İstanbul merkezli Bilim Felsefe Din Vakfı Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te “Bilim Felsefe Din Konferansı” düzenledi.

Alanında uzman akademisyenler Prof. Dr. Caner Taslaman “Neden Müslümanım?” ve Doç. Dr. Zafer Duygu “İslam ve Hristiyanlık” başlıklı konular üzerinde konuşma gerçekleştirdi.

Konferans öncesi sitemize açıklama yapan Prof. Dr. Caner Taslaman, “Ben aslında Üsküp’ten göç eden bir ailenin çocuğuyum, ailem 1950 yıllarında Üsküp’ten göç etmiş, o yüzden Üsküp’e gelmek benim açımdan duygusal bir şey. Bu konferansı ise değerli dostum Zafer Duygu ile birlikte düzenliyoruz, o İslam ve Hristiyanlık ilişkileri ile ilgili önemli şeyler açıklayacak. Ben ise günümüzdeki Deizme yani İslam’a karşı mantıksal hangi derinlere ileri sürülebilir, İslam’ın neden Allah’ın gönderdiğini sorularına cevap vermeye çalışacağım.” şeklinde konuştu.

Sitemize açıklama yapan Doç. Dr. Zafer Duygu ise, “Son iki yılda dördüncü defa geldiğim Üsküp’te tekrardan burada olmaktan çok mutluyum. Burada hakikaten çok büyük bir misafirperverlik görüyoruz, bizlere değer verip davet ettikleri için organizasyon ekibine çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok mutluyum, umuyorum bizi dinleyenler için de faydalı bir organizasyon olur.” ifadelerine yer verdi.

Konferans, Prof. Dr. Caner Taslaman’ın kitapseverlere “Neden Müslümanım?” kitabını imzalatması ile son buldu.

Read Previous

İsrail’in Gazze’de bir eve düzenlediği saldırıda 2’si çocuk 4 Filistinli öldü

Read Next

Dışişleri Bakanı Fidan: Bosna Hersek’in toprak bütünlüğüne yönelik sarsılmaz desteğimizi bir kez daha teyit ettim