Üsküp’te “Balkan Gençlik Okulu Çalıştayı” Düzenlendi

Bugün Üsküp’te, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk Çarşısı’ndaki Bushi Oteli’nde “Balkan Gençlik Okulu Çalıştayı” düzenledi.

Bu çalıştayın, gençlerin ruhsal ve zihinsel gelişiminde katkıda bulunmak ve Balkanlarda başarılı, yetenekli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca “Balkan Gençlik Okulu Çalıştayı’”na YTB Başkanı Doç. Dr Kudret Bülbül, MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, Makedonya Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Teoman Tiryaki, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr Mehmet Samsakçı, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İsmail Kocayusufoğlu, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Köprü – Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Hüsrev Emin, bir çok sivil toplum teşkilatı temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katılıp, Türkiye’de okumak isteyen öğrenciler için fikir alışverişinde bulundular.

12381138_234036003598262_1347675618_o

Bu çalıştayın önemine değinen Kudret Bülbül gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Kudret Bülbül, “Dünyanın her tarafından uluslararası öğrenciler Türkiye’de okumak isterlerse biz onlara aracı oluyoruz” dedi.

Türkiye’de okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin ilgisinin gittikçe arttığını belirten Kudret Bülbül, “Geçen yıl 182 ülkeden 155 bin başvuru aldık” açıklamalarında bulundu.

Aydın Davud

Read Previous

Yunan havalimanları yıl sonuna kadar özelleştirilecek

Read Next

77 Yıl Sonra Kavuştuğu Eşini Baş Tacı Ediyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *