Üsküp’te 15. Yaz Okulu’nun açılışı yapıldı

Köprü Derneği ve Ensar Derneği tarafından 15 kez gerçekleştirilen ve son yıllarda Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK iş birliğinde düzenlenen “Yaz Okulu”nun açılışı yapıldı.

TİMEBALKAN

Başkent Üsküp’teki Yiğit Paşa Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yaz Okulu açılış programına, MATÜSİTEB ve Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Yaz Okulu Sorumlusu Kadriye Süleyman, Köprü Derneği Başkanvekili Mehmed Arif, kurs hocaları ve öğrenciler katıldı.

Açılış programında konuşan Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Ensar Derneği ve Köprü Derneği iş birliğinde bu yıl 15. Yaz Okulu programını düzenlediklerini söyledi.

Yaz Okulu’nda derslerin Üsküp’ü fetheden Yiğit Paşa Türbesi’nin de bulunduğu kültür merkezinde ve İshak Bey’in hediyesi Bedesten gibi tarihi yerlerde yapılacağına dikkati çeken Baki, “Orası da tarihi bir mekan, burası da kıymetli bir yer. İnşallah bu yaz kursu az önce ifade edildiği gibi birçok ders görülecek, birçok sohbet yapılacak, etkinlik yapılacak, faaliyet yapılacak. Bu vesilesiyle bu kurslarda görev alan bütün kardeşlerimizi, hanımefendiler, beyefendiler hepisine teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Özellikle size ve ailelerinize çok teşekkür ediyoruz bizleri tercih ettiğiniz için. 15 yıldır olduğu gibi bu yıl da birlikteyiz.” ifadelerini kullandı.

2007 yılından itibaren yaz kurslarını düzenlediklerinin altını çizen Baki, “2007 tarihinde yurtlarda başlattığımız ve kardeş kuruluşumuz, biz çift kanat gibiyiz bir taraf Köprü bir taraf Ensar tek başına olamayız. Köprü varsa Ensar vardır, Ensar varsa Köprü vardır. adeta kuşun kanatları gibi, Elhamdulillah 22 yıldır uçuyoruz, güzel işler yapmaya çalışıyoruz, İnşallah bu güzel işlerimiz bundan sonra da devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Köprü Derneği Başkanı Emin de 15 yıldır organize bir şekilde yaz okulu düzenlemenin memnuniyeti içinde olduklarını belirtti.

Öğrencilerin 1 ay boyunca hem eğleneceklerini hem öğreneceklerini kaydeden Emin, “Üsküp’te 1 ay boyunca hem eğleneceksiniz hem de bazı şeyleri öğreneceksiniz. Özellikle bir Müslüman olarak temel dini bilgilerin ve diğer alanlarda sosyal ve bilim sanat anlamında bazı bilgileri eğlenerek öğreneceksiniz. Siz zaten 9 ay boyunca bazı şeyleri öğreniyorsunuz ama farkındaysanız burada yeni arkadaşlıklar, yeni ortam, yeni dostluklar da edineceksiniz. İnşallah güzel vakit geçirirsiniz.” diye konuştu.

Emin, “Geçen yıldan beri biliyorsunuz bu projenin bu çalışmanın destekçisi Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK kurumları. Onlara da bu fırsattan istifade desteklerinden dolayı hem Köprü Derneği adına hem Ensar Derneği adına hem şahsım, hem de sizlerin adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

20 Haziran – 8 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenecek Yaz Okulu’nda 7 – 14 yaş aralığındaki 150 kız ve erkek öğrenci 6 farklı sınıfta ders görecek ve çeşitli etkinliklere katılacak.

Read Previous

Fransa’da Macron’un ittifakı mecliste salt çoğunluğu sağlayamıyor

Read Next

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Prizren ve Mamuşa’yı ziyaret etti