Üsküp’te 11 kişi fazla alkolden Toksikoloji Kliniği’ne yatırıldı

Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filipçe, kadın hastalıkları ve doğum kliniği ziyareti esnasında yeni yılın ilk bebekleri ve yeni yıl kutlamalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe, dün geceki yeni yıl kutlamalarından sonra 17 kişinin Toksikoloji Kliniği’ne yatırıldığını ve bunların 11’inin aşırı alkolden olduğunu söyledi.

Tıbbi yardım için 50’den fazla arama yapıldığını kaydeden Filipçe, “Genel olarak fazla alkol nedeniyle aramalar oldu. Fiziksel kavgalar ve ciddi bir trafik kazası nedeniyle bir arama yapıldı. Bulaşıcı Hastalıklar koğuşunda 60 hasta var ve yaklaşık 40 hasta oksijen desteği alıyor.” diye konuştu.

Ülkede 2022 yılının ilk bebeğinin ilk dakikada dünyaya geldiğini ve erkek olduğunu söyleyen Filipçe, “Bu yıl doğan ilk bebek, Stosic ailesinin dördüncü çocuğu olan bir erkek çocuk. Sağlıklı bir ortamda yetişmesini dilerim. İlk dakikada doğdu ve gece yarısından sonraki ikinci dakikada başka bir kız bebek doğdu. Birincisi normal doğum, ikincisi sezaryen ile yeni yılın ikinci dakikasında doğdu.” ifadelerini kullandı.

Kovid merkezinde bu sabah doğan bir bebek olduğu bilgisini paylaşan Filipçe, “Annesi pozitif. Anne de bebek de iyi.” dedi.

Read Previous

Ayasofya Camii yılın ilk sabah namazında doldu taştı

Read Next

K. Makedonya’nın ilk Cumhurbaşkanı Gligorov’un vefatından 10 yıl geçti