Üsküplü yazarların kitapları İskeçe’de tanıtıldı

Üsküplü yazarlar Mehmed Arif ve Medadin Limani’nin kitapları İskeçe’de tanıtıldı.

Bağlar Dergisi kitap tanıtımları çerçevesinde İskeçe Türk Birliği’nde düzenlenen programa İskeçeliler yoğun ilgi gösterdi.

Dört farklı kitabın tanıtımının yapıldığı etkinlikte edebiyat meraklıları İskeçe Türk Birliği lokalini tamamen doldurdu.

İskeçe’deki tanıtım programı Pazar akşamı saat 18.00’da başladı. Kitap tanıtım programına İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, BTAYTD Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço’nun yanısıra birçok kitap meraklısı katıldı.

Etkinlikte Batı Trakya’dan İskeçeli şair Müberra Karadayı’nın “Güneşe Yakın” adlı şiir kitabı, Gümülcineli yazar Hüseyin Mehmet’in “Kalanlara” başlıklı öykü kitabının yanı sıra Kuzey Makedonya’dan Mehmet Arif’in “Divanını Yakan Şair” adlı şiir kitabı ve Medadin Limani’nin “Örtüsüz Yüzler” başlıklı öykü kitabı tanıtıldı.

Programda ilk olarak “Güneşe Yakın” adlı şiir kitabının İskeçeli yazarı Müberra Karadayı söz alarak yazarlığı ve yazdığı kitap hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Ardından Fiyaka Dergisi İmtiyaz Sahibi ve “Kalanlar” başlıklı öykü kitabının yazarı Gümülcineli Hüseyin Mehmet konuşma yaparak, kitaplara ilgisinin ve yazarlık serüvenin nasıl başladığını katılımcılara anlattı. Daha sonra  Kuzey Makedonya’dan “Divanını Yakan Şair” adlı şiir kitabının yazarı Mehmet Arif, ardından “Örtüsüz Yüzler” başlıklı öykü kitabımın yazarı Medadin Limani söz alarak kitaplardan ve yazarlığa başlama sürecinden bahsettiler.

Son olarak, etkinliğine anavatan Türkiye’den Ankara’dan katılan Abdürrahim Karadeniz söz alarak kitap yazmanın önemine ve kitapların bir dilin yaşatılmasına ne kadar değerli katkılar sağladığı konusunda fikirlerini soydaşlarla paylaştı.

Uzam yayınları tarafından basılan kitaplara tanıtım etkinliğinden sonra kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

Tanıtım etkinliğinden sonra yazarlar, kitaplarını imzaladı.


Kaynak: Milletgazetesi

Read Previous

Sırbistan, çelik ve alüminyum boru ithal edecek

Read Next

Filistin: İsrail’in Gazze’nin güneyinde mülteci kampları kurulması teklifini reddediyoruz