Üsküplü Tarihçi Skender Asani Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda

7 Kasım’da TÜYAP’ta başlayacak “34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı”na uluslararası katılımcı olarak Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı da katılıyor. Üsküplü tarihçi Skender Asani 34. Uluslararası Kitap Fuarı’nda 8 kasım Pazar günü eserlerinin tanıtımını gerçekleştirecek.

Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı yarın başlayacak ve 15 kasıma kadar devam edecek 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda 1104 numaralı standta yerini alacak. 8 Kasım pazar günü Türkiye saati ile (TSİ) 14:00’da M.C Kültür Bakanlığı’nı temsil eden Arnavut Yayıncılar Birliği’nin öncülüğünde Üsküp tarihi tutkunu, ünlü Üsküplü tarihçi Skender Asani’nin eserleri tanıtılacak ve Skender Asani okurlara imza dağıtacak.

Müellif Skender Asani’nin kitaplarında şehrin kuruluşundan günümüze dek farklı dönemlerine değinilirken Üsküp’te yaşayan Arnavutlar, Türkler ve diğer azınlıkların tarihine dair önemli bilgiler bulmak mümkün.

Öte yandan Arnavut Yayıncılar Derneği yayınladığı mesajda, “Öyle ki, hem Türk medyası ve Türk kamuoyu hem de Balkanların farklı bölgelerinden İstanbul – Türkiye’de eğitimlerini idame ettiren Arnavut ve diğer talebelerin, dost ülke ve milletler olan Arnavut, Türk ve Makedonların ortak değerlerinin tanıtıldığı bu edebî ve kültürel etkinliğe teşriflerinin tüm tarafların lehine olacağına inanmaktayız” dedi.

TİMEBALKAN

Read Previous

“Seçim gecesi yoğunluğuna rağmen Başbakan Davutoğlu’nun bizlere de sesleneceğinden emindim”

Read Next

Kriva Palanka’da İslam Dinine Hayır Protestosu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *