Üsküplü şair Mehmed Arif’in şiir kitabının ikinci baskısı Türkiye’de çıktı

Kuzey Makedonyalı Türk şair ve yazar Mehmed Arif’in şiir kitabı “Divanını Yakan Şair”in ikinci baskısı Türkiye’de yayımlandı.

Köprü Dergisi Editörü Üsküplü Türk şair ve yazar Mehmed Arif’in ilk baskısı Divan Yayınları’ndan çıkan ve kısa süre içinde tükenen “Divanını Yakan Şair” başlıklı kitabı Türkiye’de Uzam Yayınları tarafından yeniden basıldı.

Kitabın tanıtımında yer alan metinde şu ifadelere yer verildi:

“Sözü fâilâtün, fâilâtün, fâilün kalıbıyla, on dördüncü yüzyıl Bursa duyarlığıyla besleyen Mehmed Arif, O’nun adı ile/O’nun adına başlar şiir söylemeye. Anadolu’nun sözünü, Rumeli’nin feryadını ilmek ilmek Üsküp’te dokuyup Bâki misali hoş bir sadâyı gök kubbeye emanet eder şair. Darası alınmış, bedeli ödenmiş söyleyişlere yürek vermek gerekir.”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan şair Mehmed Arif ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Üsküp’ün ardından şiir kitabım Türkiye’de yayımlandı.

Kitabın yayımlanmasında emeği geçen başta Ali Işık Hocama ve Uzam Yayınları’na, destek veren YTB’ye, aileme, dostlarıma ve kıymetli eşime teşekkürü bir borç bilirim.

Bu mutlu günümde üzerimde emeği çok olan merhum Anneciğimi ve merhum aile büyüklerimi, manevi abim merhum Zafer Veysel Ağabeyimi ve kitabımın takdim yazısını yazan merhum Asım Gültekin Ağabeyimi rahmet, minnet ve hasretle anıyorum.

Umarım okurlar eserden istifade ederler.”

Read Previous

Arnavutluk’ta Berlin Süreci İçişleri Bakanları Toplantısı düzenleniyor

Read Next

Üsküplü yazar Medadin Limani’nin öykü kitabı “Örtüsüz Yüzler” yayınlandı