Üsküp Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Kosova’daki Yunus Emre Enstitüleri tarafından geçtiğimiz günlerde vefat eden Balkan Türklüğünün ulu çınarı Fahri Kaya için dijital anma programı düzenlenecek.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından geçtiğimiz günlerde vefat eden Balkan Türklüğünün ulu çınarı, şair ve yazar Fahri Kaya için dünyada ilk kez gerçekleştirilecek dijital anma programı düzenlenecek.

Dünya genelinde yayılan koronavirüs nedeniyle çarşamba günü MSİ 10:00’da dijital ortamda gerçekleşecek anma programına, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un yanı sıra Türkiye, K. Makedonya ve Kosova’dan siyasetçi, bürokrat, diplomat, kurum ve kuruluş temsilcileri, aydınlar, Rahmetli Fahri Kaya’nın ailesi ve diğer katılıcılardan oluşacak 150 kişinin katılması bekleniyor.

Yunus Emre Enstitüsü’nden dijital etkinliklerle ilgili yapılan açıklamada, “Faaliyetlerimizde değişiklik olsa da akamete uğramasına fırsat verilmeden devamlılığı sağlanacaktır. Faaliyetlerdeki öncelik; Yunus Emre Enstitüsü kültür politikalarındaki ilke ve uygulamaları olacaktır. Bunların dışında ihtiyaç oldukça sosyal sorumluluk temelli etkinliklerde yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Koronavirüs Avrupa’da kuzey-güney uçurumunu derinleştirdi

Sonraki Haber

Boşnak futbolcu Visca’dan Türkiyeli 1000 aileye gıda yardımı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 4 =