Üsküp YEE Müdürü Kula, Kültür ve Medeniyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer aldı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar “Kültür ve Medeniyet Vakfı” adıyla yeni bir vakıf kurdu. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Resmî Gazete’de yer alan ilanına göre kısa adı KMV olarak belirlenen Kültür ve Medeniyet Vakfı’nı kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ve eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile Abdullah Eren ve Mehmet Ali Nart bulunuyor. 

İstanbul merkezli olarak faaliyet gösterecek vakfın amaçları “İnsanlık medeniyetinin serüvenini bir bütün içinde ele alarak kadim değerlerimizle bugüne ilişkin toplumsal sorunlara çözümler üretilmesi ve vakıf senedinde belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmek” şeklinde özetleniyor. 

Kuruluştaki mal varlığı kurucular tarafından vakfedilen 10 milyon lira para olan vakfın yönetim kurulunda Abdullah Eren (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı), Mehmet Ali Nart (T3 Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi) ve Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula yer alıyor. 

Selçuk Bayraktar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda (T3 Vakfı) ile Canan Bayraktar Toplum Sağlığı Vakfı’nın (CANSAĞLIĞI Vakfı) da kurucusu ve mütevelli heyeti başkanlığını yapıyor. 

Read Previous

Arda Güler, Real Madrid formasıyla ilk kez sahaya ilk 11’de çıktı

Read Next

Yunanistan ekibi Panathinaikos, Fatih Terim yönetimindeki 2. maçını da kazandı