Üsküp YEE Makedonyalı gazetecileri bir araya getirdi

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü dün akşam Makedonya’daki medya kuruluşları temsilcilerini düzenlediği yemekli toplantıda bir araya getirdi.

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü dün akşam Makedonya’daki medya kuruluşları temsilcilerini düzenlediği yemekli toplantıda bir araya getirdi. Yemeğe, Anadolu Ajansı, TRT Üsküp Temsilciği, MRT Türkçe Redaksiyonu, Ulusal Post, Timebalkan ve Yenibalkan temsilcilerinin yanı sıra Makedonya Haber Ajansı (MİA), Telma TV ve Leona Dergisi temsilcileri katıldı. Davette gazetecilere hitaben konuşma yapan Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Şemsettin Şeker, Enstitü’nün Makedonya’daki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yemek sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Üsküp YEE Müdürü Dr. Şemsettin Şeker, “Bugün Makedonya’nın önde gelen Basın yayın kuruluşları ile yemekli toplantıda bir araya geldik. Bu vesile ile hem Türkiye’ye hem Enstitüsü’nün faaliyetlerini, Makedonya – Türkiye ilişkilerini geliştirilmesi noktasında ne gibi etkinlikler yaptığımızın kendilerine anlattık” ifadelerini kullandı.

Medyanın çok önemli olduğunu söyleyen Şeker, “İki ülke arasındaki ilişkilerin doğru bir zeminde geliştirilmesi için çok önemli. Bu manada son günlerde Makedonya basınında FETÖ terör örgütü ile ilgili çıkan haber yoğunluğuna karşılık doğru bir bilgilendirme yapmak ta istedik. FETÖ’nün ülkemizde ne gibi faaliyetler yaptığını, bu faaliyetlerin ne gibi zararların neticeler doğurduğunu medya mensuplarına anlattık” şeklinde konuştu.

 

Read Previous

Türkiye, Romanya ve Bulgaristan genelkurmay başkanları, bir araya geldi

Read Next

‘Batı Trakyalı kardeşlerimiz için çabalarımız var’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *