Üsküp YEE destekleriyle “Pro-Za Balkan” Edebiyat Festivali düzenlenecek

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü destekleriyle Uluslararası “Pro-Za Balkan” Edebiyat Festivali 18 – Eylül tarihleri arasında başkent Üsküp’te düzenlenecek.

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü desteğiyle gerçekleşecek Pro-za Balkan Uluslararası Edebiyat Festivali açılış programı 18 Eylül Pazar akşamı saat 20.00’de tarihi mekan Üsküp’teki eski Türk çarşısında yer alan Davut Paşa Hamamı’nda gerçekleşecek.

Balkan coğrafyasındaki edebiyat dünyasını bir araya getiren, bu yıl 10’uncusu düzenlenecek binlerce kitapseverin heyecanla beklediği, onlarca yazarın katıldığı festivale Türkiye’den “Epsilon” yayın grubunda uluslararası haklar yöneticisi olarak görev yapan Pelin Yılmaz yanı sıra, yazarlar Demir Karakaş, Bronja Jakelj, Vladislav Bajac, Elena Aleksieva ve Tomislav Osmanlı katılacak.

Kuzey Makedonya’nın ünlü akademisyenleri başta olmak üzere Saraybosna, Bulgaristan, Slovenya, Sırbistan ve Hırvatistan’daki önemli yazarların davet edildiği festivale her bir yazarın kendi eserinden birer bölüm okudukları kapanış programı 20 Eylül Salı günü Kuzey Makedonyalı yazar Olivera Nikolova’nın aldığı Prozart Ödülü ile sona erecektir.

Read Previous

Djukanovic: Karadağ istikrarlı bir hükümete ulaşma hedefine yakın

Read Next

Macaristan’dan Kosova’ya yönelik vize muafiyetine destek