Üsküp YEE 34. Üsküp Kitap Fuarı’na katıldı

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Boris Straykovski Spor Merkezi’nde düzenlenen 34. Üsküp Kitap Fuarı’na katıldı.

Üsküp YEE’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Başkent Üsküp’te Boris Traykovski Spor Merkezi’nde, bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Uluslararası Üsküp Kitap Fuarı’na, Kuzey Makedonya, Türkiye ve diğer ülkelerden 60’dan fazla yayınevi katılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde Türkiye özel standının açılışı 3 Mayıs 2022 tarihinde Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, Kiril ve Metodiy Üniversitesi Rektörü Nikola Yankulovski ile Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş’ın katılımıyla yapıldı.

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığının prestij yayınları, TEDA projesi desteğiyle yabancı dillerde yayınlanan Türk edebiyatı eserleri ve güncel yayınlardan oluşan 500’ün üstünde eser sergilendi.

Üniversiteleri, yayın evlerini ve kültür kurumlarını bünyesinde toplayan fuarda, Enstitünün Türkçe eğitimi ve kültür sanat faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Fuarda özellikle Türkçe kurslarının A1, B1, C1 seviyelerinde kullanılan “Yedi İklim Türkçe” ders kitapları ve her seviyeye uygun hikâye kitap setleri ilgi gördü. Ayrıca Kuzey Makedonya’nın değişik şehirlerinden kurumumuz tarafından getirilen öğrencilerle kitap tanıtım programları düzenlenip, Yunus Emre Enstitüsü hakkında ayrıntılı bilgi edindiler.

Üsküp Kitap Fuarı, 9 Mayıs’a kadar devam edecek.

Read Previous

Ticaret Bakanı Muş, Bosna Hersek ve İspanya’da temaslarda bulunacak

Read Next

Dodik, tekrar aday olacağını açıkladı