Köprü Derneği, Ensar Derneği ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen yaz okuluna katılan öğrencilere bisiklet hediye edildi.

TIMEBALKAN

Köprü Derneği, Ensar Derneği ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 21 Haziran – 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Yaz Okulu” projesine katılan 78 öğrenciye Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bisiklet ve kask hediye edildi.

Başkent Üsküp’teki Kurşunlu Han’da düzenlenen “Bisiklet Dağıtım Töreni”ne Köprü Derneği ve MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Abdullah Kaleli, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, Ensar Derneği Kız Yurdu Müdürü Hafız Kadriye Süleyman, Köprü Derneği Başkanvekili Mehmed Arif, çocuklar ve aileleri katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Abdullah Kaleli basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 2007 yılından itibaren yetişkin eğitiminde Balkanlarda görev yaptıklarını söyledi.

Kaleli, “2021 yılında ilk defa gençlere yönelik, 7 – 14 yaş arası çalışmalarımızda Bosna ve Üsküp’ü de bu işin içine dahil etmek istedik. Buradaki kardeş kuruluşlarla birlikte elimizden gelen desteği vermek istedik. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Köprü Derneği Başkanvekili Arif de, söz konusu yaz okulunu çocuklara ahlaki, manevi ve milli değerleri benimsetmek, geleneklerimize, adetlerimize onları daha fazla yakınlaştırmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Emeği geçen kurum ve kişilere teşekkürlerini sunan Arif, “Bu vesileyle Köprü Derneği yetkililerine, Ensar Derneği’ne, çok değerli yöneticilerine ve aynı zamanda Konya Büyükşehir Belediyesi başkanına, eğitim şube müdürüne ve bütün belediye çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda bu dağıtım törenini Kurşunlu Han’da düzenlememize yardımcı olan Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nün değerli müdürüne ve yetkililere şükranlarımı arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ensar Derneği Kız Yurdu Müdiresi Hafız Kadriye Süleyman ise, Köprü ve Ensar dernekleri olarak 2007 yılından itibaren yaz okullarını düzenlediklerini vurguladı.

Bu yıl ki yaz okulunu Konya Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlediklerini anımsatan Süleyman, “Temmuz ayında düzenlemiş olduğumuz yaz okulumuza çok yoğun bir katılım vardı. Bir ay süren yaz okulumuzda eğitim gördü çocuklarımız. Bu akşam da akşam Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklarımıza bisiklet hediye edilecektir. Bu vesileyle Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, tüm yetkililerine bu çoşkuyu çocuklarımıza yaşattıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Öğrencilere bisiklet, kask yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay imzalı sertifikalar verildi.

Önceki Haber

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’te resmi törenle karşılandı

Sonraki Haber

“Türkiye ve Erdoğan Bosna Hersek’in gerçek dostu”