Üsküp Türk Tiyatrosu ile Komedi Tiyatrosu iş birliği anlaşması imzaladı

Üsküp Türk Tiyatrosu ile Komedi Tiyatrosu, Drago Yançar’ın “Godo’nun Peşinde” adlı eserin koproduksiyonu için iş birliği anlaşması imzaladı.

Üsküp Türk Tiyatrosu’ndan yapılan açıklamada, “Milli Kurum Türk Tiyatrosu-Üsküp ve Komedi Tiyatrosu, on yıl aynı sahneyi paylaşmanın ardından ilk kez bugün Drago Yançar’ın “Godo’nun Peşinde” adlı eserin koproduksiyonu için işbirliği anlaşması imzaladılar. Bu heyecan verici gelişme, iki tiyatro kurumunun bir araya gelerek sahne sanatları dünyasına benzersiz bir katkı sunma kararlılığını gösteriyor.” denildi.

Açıklamada, “Oyunun yönetmeni Sibel Abdiu, bu işbirliği çerçevesinde komedi türünü daha da öne çıkarmak amacıyla Komedi Tiyatrosu kadrosundan üç oyuncu ve Türk Tiyatrosu kadrosundan da iki oyuncu seçti. Bu karar, seyircilere unutulmaz bir surreal komedi deneyimi sunmayı hedefliyor. Oyuncular: Selpin Kerim, Cenap Samet, Jaklina Stevkovska , Edmond Sotir, Kristina Lasovska. Bu büyük adımın, her iki tiyatro kurumuna da büyük başarılar getirmesini diliyoruz. Sanat dünyasına böyle değerli işbirlikleriyle zenginlik katmanın ve izleyicilere muhteşem eserler sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Akaryakıtta fiyatlar güncellendi

Read Next

Milli sporcular Karadağ’da 18 madalya kazandı