Üsküp Türk Çarşısı Esnaf Derneği: “Darbecileri Allah kahretsin”

Üsküplü esnaflar darbecileri lanetleyerek Türkiye’yi desteklemeye devam ediyor. Bugün yaklaşık 700 üyesi olan Üsküp Türk Çarşısı Esnaf Derneği darbe girişimini atlatan Türkiye Devleti için Cuma Namazı öncesi Murat Paşa Camii avlusunda kurban kesti.

Haber: H. Gina

Esnaf Derneği Başkanı Beytula Morina şehitler için kurban kesilmediğini belirterek “Onlar için sadece dua edeceğiz. Ancak darbeden kurtulan Türkiye Devleti için kurban kesiyoruz” ifadelerini kullandı.

DSC_0826

Beytula Morina, “İnşallah böyle kötü şeyler bir daha tekrarlanmaz. Darbecileri Allah kahretsin. Dinsizlere ve onlara yardım edenleri Allah kahretsin. Türkiye halkı sınavı verdi. Devlet bu şekilde kurulur. Bu dünya için bir örnek olacak” şeklinde konuştu.

DSC_0875

Üsküp esnafları olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua ve selam gönderdiklerini belirten Morina “Cumhrubaşkanı bu şekilde çalışmalara devam ederse Türkiye daha da kalkınacak. Biz de ona seviniyoruz ve her zaman destekliyoruz. Biz Balkanlarda yaşayan esnaf olarak her zaman destek vermeye hazırız. Biz gerekirse bir daha Çanakkale’yi tekrarlarız. Türkiye’nin daha güçlü olması için her zaman yanında olacağız.” dedi.

Kurban etleri Cuma namazından sonra yetim ailelerine dağıtıldı. Ayrıca, cuma namazından çıkan cemaate etli pilav dağıtıldı.

IMG_3959

Read Previous

İran Azerbaycanı’nda hakaret protestoları büyüyor

Read Next

Türk temsilcileri Avrupa’da sahne aldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *