Yetimhanedeki Çocuklara Nezaket Ziyareti

Üsküp Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Liridon Baftiu ve beraberindeki heyet “SOS” Yetimhanesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Üsküp Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Liridon Baftiu, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ömer Yerlikaya, Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Mesten, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Mustafa Paşa Camii imam-hatibi Hafız Fatih Derdiyok, Hafız Kadriye Süleyman ve Leyla Selman, “SOS” Yetimhanesi’ndeki kimsesiz çocukları ziyaret etti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Baftiu, “Bu çocukların cömertliği, Türkiye ve Suriye’deki mağdurlar için acılarını bir resimle dile getiren ve aynı zamanda şu anda orada olanlara göndermek için para toplayan ebeveynleri bulunmayan Türk uyruklu iki çocuğun yaptığı hareketle kanıtlandı.” dedi.

Açıklamada, “Sohbet sırasında bu çocuklara bakmanın paha biçilemez olduğu ve koruyucu ailelerin yaptığı en insani iş olduğu sonucuna varıldı.” ifadelerine yer verildi.

Ziyaretin, Köprü Derneği tarafından Türkiye’deki depremzedeler için düzenlenen kermeste harçlığıyla beraber dua ve Türk bayrağını çizen iki yetime gösterdikleri sağduyu ve cömertlik için gerçekleştirildiği belirtildi.

Ziyarette, SOS Çocuk Yuvası – yetiştirme yurdu Müdürü Aleksandra İvanovska’ya yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür edildi.

Read Previous

Türk Kızılay deprem bölgesinde yaraları sarıyor

Read Next

1797 konutun inşaat süreci hemen yarın başlıyor