Üsküp polisinden 6 farklı semte eş zamanlı operasyon

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, başkent Üsküp’teki Çayır, Bit Pazar, Vizbegovo ve Aerodrom semtlerinde “cinayet” ve “kamuyu tehlikeye atma” suçlarıyla ilgili polis operasyonu yapıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “10.11.2022 tarihinde, Üsküp Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şiddet Suçları Birimi’nden polis memurları, Özel Polis Operasyonları Departmanı – Özel Terörle Mücadele Birimi “Tigar” ekipleri ile işbirliği içinde, 6 farklı yerde eş zamanlı operasyonla şüpheli kişilerin evlerinde arama yaptı. Tamamı Üsküp’ten olmak üzere, I.A. (31), N.A. (20), A.R. (27) ve B.S. (40) olmak üzere dört kişi “cinayet” ve “kamuyu tehlikeye atma” suçlarından gözaltına alındı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, 6 farklı yerde gerçekleştirilen operasyonlarda farklı tiplerde ruhsatsız tabancalar ele geçirildiği bildirildi.

Dört kişi polis karakolunda gözaltına alınırken, G.B. ve B.Z. merkezi soruşturma açıldı. Cumhuriyet Savcısı ile koordineli olarak, dosyanın belgelenmesinden sonra sunumlar yapılacak.

Read Previous

Üsküp’teki liselere gelen bomba ihbarları yine asılsız çıktı

Read Next

Sırbistan’ın Dünya Kupası kadrosu açıklandı