Üsküp Maratonu’nun kazananı Kenyalı Bivot

Bugün başkent Üsküp’te 58 ülkeden 10 binden fazla katılımcı ile Wizz Air Üsküp Maratonu düzenlendi. Maraton’da ilk üç yeri Kenyalı sporcular kazandı.

Bugün başkent Üsküp’te 58 ülkeden 10 binden fazla katılımcı ile Wizz Air Üsküp Maratonu düzenlendi. Üsküp Maratonu’nda birinciliği 2 saat 14 dakika 8 saniyelik derece ile Kenyalı Kipkemoi Bivot kazandı. İkinciliği hemşehrisi Con Langat 2 saat 14 dakika 57 saniye ve  yine Kenya’dan Ruto Kiprotiç 2 saat 28 dakika 58 saniye ile üçüncülüğü elde etti.

Yarıştan sonra açıklamalarda bulunan Langat, Kenyalı yurttaşlarıyla birlikte bir grubun bir araya gelmesi için pistin belirli bir bölümünde koşmaya çalıştığını ve sonra herkesin kendi hızını belirlediğini söyledi. İkinciliği elde eden Langat, maratona gelecek yıl kazanma niyeti ile katılmak istediğini sözlerine ekledi.

Yarı maratonda 1 saat 9 dakika 10 saniye ile birinciliği Makedon atlet Dario İvanovski aldı. İvanovski’yi 1 saat 14 dakika 44 saniye ile Atanas Ançevski ve 1 saat 15 dakika 56 saniyelik derece ile Miloş Rançik takip etti.  Kadınlar genel klasmanda ise 1 saat 29 dakika 15 saniye ile birinciliği Milyana Ristik alırken, 1.32.22 ile Amela Trozik ikinciliği ve 1.35.06 ile Silviya Şimunovik üçüncülüğü elde etti.

7 bin katılımcı ile en yoğun yarış 5 km’de gerçekleşti. Bu klasmanda birinciliği Bogdan Cvetkovski kazandı.

 

 

Read Previous

Juncker’den Bulgaristan Yüksek İslam Şurası’nın mektubuna cevap

Read Next

Hıdırellez Şenlikleri Kosova’da Binlerce Kişinin Katılımıyla Kutlandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *