Üsküp Hayvanat Bahçesi’ne yeni hayvanlar gelecek

Üsküp Hayvanat Bahçesi’nde, bu yıl yeni gelecek hayvanların barınakları hazırlanıyor.

Üsküp Hayvanat Bahçesi’nde, bu yıl yeni gelecek hayvanların barınakları hazırlanıyor. 1926’yılında açılan Üsküp Hayvanat Bahçesi’nde 12 hektarlık alanda 85 hayvan türü yaşıyor. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Üsküp Hayvanat Bahçesi Müdürü Yordanço Miloşevski, “Burada yaşayan hayvanlar hem küçük çocuklar için hem yetişkinler için yeni bir şey öğrenmek ve yeni bir dünyanın parçası olmak için iyi bir fırsat. Bu yıl, geçen yılın aynı dönemine göre ziyaretçi sayısında % 5 oranında bir artış sağladık. Hayvanat bahçesine olan ilgi büyüdükçe biz de ilerliyor ve gelişiyoruz. Bu yıl da hem ziyaretçiler hem de bizler, barınakları halihazırda inşa edilen yeni hayvanların gelişini bekliyoruz” dedi.

Hayvanat bahçesindeki hayvanların bakımının kalitesi için bugün Üsküp Hayvanat Bahçesi ve Vivax Makedonya arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Sponsorluk anlaşmasıyla, hayvanat bahçesindeki bazı hayvanların iklimini koruma ve adapte etme görevini üstlenecek yüksek kaliteli klimaların temini de öngörülüyor.

Read Previous

Kosovalı cerrahlar greve gidiyor

Read Next

Dünyada en az üç yetişkinden biri uykusuzluktan şikayetçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *