Üsküp Havalimanı’ndan sezonluk charter uçuşlar başlayacak

Yaz sezonunda Üsküp Havalimanı’ndan yeni destinasyon olarak Riga’ya seyahat edilecek olup, normal seferlerin yanı sıra Antalya, Bodrum, Hurgada, Enfida, Cerbe ve Manastır’a da sezonluk ve charter uçuşlar gerçekleştirilecek.

TAV Makedonya’dan MIA’ya yapılan açıklamada, Ohri Havalimanı’na Katowice, Varşova, Amsterdam ve Manchester’dan charter uçuşlar gerçekleştirilecek ve Air Sırbistan havayolu da Belgrad-Ohri-Belgrad hattında uçmaya başlayacak.

Sivil Havacılık Dairesi tarafından onaylanan ve yarın yürürlüğe girecek yaz uçuş tarifesi ile Üsküp Uluslararası Havalimanı’nda yaz sezonunda 22 havayolunun işlettiği 59 destinasyon yer alacak.

Wizz Air ile: Basel-Mulhouse, Berlin, Bratislava, Bremen, Brüksel Charleroi, Budapeşte, Köln, Kopenhag, Dortmund, Eindhoven, Frankfurt Hahn, Friedrichshafen, Göteborg, Hamburg, Malmö, Malta, Milan Malpensa, Münih Memmingen, Nürnberg, Oslo Sandefjord , Paris Beauvais, Roma Ciampino, Salzburg, Stockholm Skavsta, Venedik Treviso, Karlsruhe Baden-Baden, Ljubljana, Londra Luton uçuşları gerçekleştirilecek.

Aegean Havayolları ile Atina ve Saraybosna, Air Sırbistan ile Belgrad, Avusturya Havayolları ile Viyana, Sandalye Havayolları ve Edelweiss ile Zürih, Hırvatistan Havayolları ile Zagreb, EasyJet ile Cenevre, LOT ile Varşova, Lufthansa ile Frankfurt, Pegasus ile İstanbul (Sabiha Gökçen) ve İzmir, SunExpers ile Antalya ve İzmir, Türk Hava Yolları ile İstanbul (IGA) uçuşları yapılacak.

Yolculara yönelik haberlere ilişkin ise, Letonya’nın ulusal havayolu şirketi airBaltic’in mayıs ayından itibaren Makedonya havacılık pazarına gireceğini ve Üsküp Havalimanı, Üsküp-Riga-Üsküp’ten yeni bir sezonluk havayolunu tanıtacağını belirtiyor.

Read Previous

Bu gece saatler değişiyor

Read Next

Bulgaristan’dan giden Türk heyeti Almanya’da