Üsküp Havalimanı, 2022 Havalimanı Hizmet Kalitesi ödülünü aldı

Üsküp Havalimanı, Havaalanı Konseyi (Havaalanı Konseyi Uluslararası Dünyası – ACI Dünyası) tarafından 2022 Havalimanı Hizmet Kalitesi (ASQ) ödülüne layık görüldü.

TAV Havalimanları, 6 Eylül’de Kore Cumhuriyeti’nin Inchon kentinde düzenlenen her yıl düzenlenen ACI Müşteri Deneyimi Forumu ve Dünya Zirvesi’nde düzenlenen gala töreniyle, Uluslararası Üsküp Havalimanı’na, Havaalanı Konseyi (Havaalanı Konseyi Uluslararası Dünyası – ACI Dünyası) tarafından 2022 Havalimanı Hizmet Kalitesi (ASQ) ödülü verildi.

TAV’ın açıklamasına göre ödülü, Üsküp Havalimanı adına, aynı grup tarafından yönetilen Zagreb ve Ankara havalimanlarının ödüllerini de alan TAV Havalimanları İşletme Müdürü Kürşad Kocak aldı.

Üsküp Uluslararası Havalimanı, büyüklüğüne ve bölgesine (Avrupa’da yılda 2 ila 5 milyon yolcu) göre En İyi Havalimanı ödülünün yanı sıra, aşağıdaki kategorilerde de ödüllendirildi: ‘’Avrupa’nın en özverili kadrosuna sahip havalimanı, Avrupa’da en kolay havalimanı seyahati, 2022 yılı için Avrupa’nın en dost canlısı havalimanı ve Avrupa’nın en temiz havalimanı.’’

Üsküp Havalimanı, 2021, 2020, 2019, 2018, 2015, 2013 ve 2012 yıllarında aldığı ASQ ödüllerinin ardından bu ödülü 8. kez alıyor.

Üsküp Havalimanı, Avrupa’da yıllık 2-5 milyon yolcu kapasiteli havalimanlarından oluşan ASQ panelinde yer alıyor.

Read Previous

MSB: Son bir haftada 39 terörist etkisiz hale getirildi

Read Next

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Begay Kazakistan’da