15 Ekim Perşembe günü Butel’deki Bedır camisinde ikindi namazı öncesinde yeni hafız Adni Dema’nın hafızlık duası gerçekleşti.

Hafızlık törenine Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanı Şakir Fetahu ve ekibi, Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili, Kalkandelen Müftüsü Kani Nesimi, Kırçova Müftülüğünün temsilcileri, Manastır Müftüsü Amit Rasimi, Ohri Müftüsü Samet Aydari, İştip Müftüsü Nasir Recepi, Hilal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fadil Ramadani, yeni hafızın ailesi ve caminin cemaati katıldı.

Programın başında Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili, kendine, ailesine ve tüm ümmete fayda sağlayacak, Dema ailesinde Kuranı ezberleyen bir gencin çıkmasına destek verdikleri için yeni hafızın ailesini tebrik etti.

Sonrasında İslam Birliği Başkanı Şakir Fetahu konuşmasında cemaatin karşısında Kuran-ı Kerim’in ezberleme değerinden, ailesinin ve herkesin verdiği desteklerinden dolayı Allah katında ne kadar değerli olduğundan bahsetti. Aynı zamanda Fetahu, bu kutsal yolculukta sağladığı katkıdan ve verdiği destekten dolayı Adni Dema’nın hocasına şükranlarını sundu.

Hafızlık töreninin sonunda katılanların huzurunda yeni hafıza Şakir Fetahu tarafından hafızlık diploması verildi.

Hafızlık töreni Üsküp’teki “Hafız İsmail Alievski” Hafızlık Enstitüsü’nün Sorumlusu Cemail Nuhiu tarafından okunan aşer ve Kalkandelen Müftüsü Kani Nesimi tarafından yapılan hafızlık duasıyla sona erdi.

Önceki Haber

Kosova’da vaka sayısı 14 bin 666’ya yükseldi

Sonraki Haber

TMBH’den KKTC’nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar’a tebrik mesajı