Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde, TDP ve THP’nin iktidardaki SDSM koalisyonu listesinde yarışan adayları TIMEBALKAN Yerel Seçim Özel programına konuk oldu.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) öncülüğündeki “Belediyemiz İçin En İyisi” koalisyonu listesinde yarışan Türk Hareket Partisi (THP) Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi (14. sıra) adayı Aysel Seyfullah ve Türk Demokratik Partisi (TDP) Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi (12.sıra) adayı Amir Mustafa Seçim Öze programında önemli açıklamalarda bulundu.

THP’nin Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi adayı Aysel Seyfullah, altyapı konusunda hassas çalışmalar yürüteceklerini ve Türklerin yaşadığı yerlere uygun hizmetin gitmesini ayarlayacaklarını belirtti.

SDSM listesinde neden yer aldıklarına yönelik soruya Seyfullah, “Biz Türk Hareket Partisi gibi her zaman biliyorsunuz daha uzun zaman onlarla koalisyonumuz olmuş durum var. Öyle ki yönetimde ve bütün bizim Türk Hareket Parti’nin organları bu kararı oy birliğiyle karar verilmiştir, kabul olmuştur ve o yolu devam etmeye düşünüyoruz.” yanıtını verdi.

En büyük hedeflerinin Türk toplumuna sahip çıkmak olduklarını kaydeden Seyfullah, SDSM’nin belediye başkan adayı Petre Şilegov’un tüm Üsküp vatandaşlarına büyük bir avantaj sunduğunu ifade etti.

– Mustafa: Türk halkının sesi olmaya çalışacağız

TDP’nin Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi adayı Amir Mustafa da yerel seçimlerde hükümet ortakları ile beraber hareket etmeye karar verdiklerini söyledi.

Mustafa, “Öncelikle SDSM ile hükümet ortağıyız ve yerel seçimlerde genel merkezin aldığı bir karar vardı. Hükümet ortağıyla beraber bu yerel seçimlerde de beraber hareket etmeye karar verdik çünkü Üsküp Büyükşehir meclisinde temsil edilmemiz bizim için büyük bir önem arz ediyor.” diye konuştu.

Belediye kapsamında zabıta birimini kurma planları olduğunu belirten Mustafa, Türk halkının sesi olmaya çalışacaklarını kaydetti.

Ellerinden geldiği kadar Türk halkının sesi olmaya çalışacaklarını ifade eden Mustafa, belediyeye bağlı kamu kurumlarında boş gördükleri pozisyon ve mevkiye göre Türk çalışan sayısını artırma niyetinde olduklarını belirtti.

Önceki Haber

Kosova’nın kuzeyinde Sırp gruplar polisle çatıştı

Sonraki Haber

Üsküplü şair Leyla Şerif Emin, Türk Dünyası Şairler Buluşması’na katıldı