Üsküp Büyükşehir Belediyesi, Vardar nehri kıyısının sol tarafını yenileyecek

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, bugün düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska bugün düzenlediği basın toplantısında, kamu şirketleri “Caddeler ve Yollar” ile “Parklar ve Yeşillikler” ile birlikte Vardar nehrinin yatağının sol tarafının bir bölümünün yenilenmesinin yapıldığını söyledi.

Arsovska, “Bu yatırımın gerçekleştirilmesi üç aşamada gerçekleşecek. İlk aşama “Rahibe Teresa” köprüsünden Emeklilik ve Maluliyet Sigorta Fonu’na, ikincisi Aerodrom’daki göller parkına ve üçüncüsü yine Aerodrom’daki “Todor Alexandrov” köprüsüne geçişi ifade ediyor.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu proje ile Vardar Nehri kıyısının 3 km’yi aşan bu bölümünün yenilenmesiyle 2.500 metre uzunluğunda yeni bisiklet ve yaya yolunun yapılacağına dikkati çeken Arsovska, 71 bin 330 adet mevsim çiçeği fidesi ile yeşil alan oluşturulması planlanlandığını belirtti.

Arsovska, Vardar kıyısının sol tarafında Üsküp’e tamamen yenilenmiş bir hareket sağlayacak olan 1.360 fidan, yaprak döken yaprak dökmeyen, yeni hidrant ağı, yeni kentsel ekipman, çöp kutuları, yeni aydınlatma, 26 bin 363 metrekarelik zemin kat düzenlemesi yapılacağını sözlerine ekledi.

Read Previous

Bosna Hersek Büyükelçisi Alagiç’ten Eskişehir Osb’ye Ziyaret

Read Next

Kosova’da Türkiye Maarif Vakfı ile Yunus Emre Enstitüsü arasında güç birliği