Üsküp Büyükelçisi Kara’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

T. C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara,  “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü” vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara,  “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü” vesilesiyle bir mesaj yayınladı.yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde vatan topraklarımızı ve milletimizin menfatlerini korumak uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz denilen mesajda, “Türkiye, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tüm hain terör örgütleriyle mücadelesini yılmaz bir azim ve kararlılıkla sürdürecektir” ifadelerine yer verildi.

Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Çanakkale Zaferi vesilesiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan milletimizin vatan sevgisinin ve istiklal aşkının bir kez daha tüm dünyaya ilan edildiği Çanakkale Deniz Zaferimizin 103. yıl dönümünü gururla kutluyor ve 18 Mart’ın “Şehitler Günü” olması vesilesiyle, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde vatan topraklarımızı ve milletimizin menfatlerini korumak uğruna canlarını feda eden askerlerimizi, polislerimizi, diplomatlarımızı, öğretmenlerimizi ve diğer tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, vatan evlatlarının fedakarlığı ve kahramanlığıyla kurulmuş ve bugünlere kadar gelmiştir. Türk halkı başta Çanakkale Muharebesi olmak üzere Kurtuluş Savaşında harp meydanlarında vatanını kanının son damlasına kadar savunmuş; memurlarımız, ulusal hak ve menfaatlerimizin korunmasını teminen görev yaparken ASALA ve PKK gibi terör örgütlerinin alçak saldırıları sonucunda şehit düşmüş; kahraman milletimiz 15 Temmuz gecesi terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı demokrasimizi korumak için bedenlerini siper etmiş ve çok sayıda şehit vermiştir. Bugün de şanlı ordumuz devletimizin bekası ve bölgenin barışı için Afrin’de teröre karşı cansiperane bir mücadele yürütmektedir.

Türkiye, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tüm hain terör örgütleriyle mücadelesini yılmaz bir azim ve kararlılıkla sürdürecektir.

Bu uğurda şehadet makamına erişen tüm Şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Ruhları şad olsun.”

Read Previous

Bosna Hersek’ten Doğu Guta’daki Çocuklara Yardım

Read Next

“Afrin şehir merkezi tamamen kontrol altına alındı”

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *