Üsküp Büyükelçiliğinden, Makedonya’daki kurum ve kuruluşlara teşekkür

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği, Kahramanmaraş merkezli deprem sebebiyle Kuzey Makedonya’da toplanan yardımlar için teşekkür mesajı yayınladı.

Üsküp Büyükelçiliğinden yayınlanan teşekkür mesajında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye’de 6 Şubat günü yaşanan deprem felaketinden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmalarını desteklemek, depremzedeler için ayni ve nakdi yardımların ulaştırılmasını sağlamak amacıyla Kuzey Makedonya Cumhuriyeti tüm imkanlarını seferber etmiştir.

Yaşanan bu büyük felaket sırasında, Kuzey Makedonya halkı asırlara dayalı kardeşlik, dostluk ve dayanışma ruhu içerisinde Türk halkıyla yek vücut olmuştur. Bu olağanüstü dönemde halklarımız arasında sergilenen birlik ve beraberlik gelecek nesillere bırakacağımız kıymetli bir miras olacaktır.

Ortaya konulan güçlü dayanışma ve kadişinaslık için Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanına, Parlamentoya, Hükümete, resmi kurumlara, belediyelere, iş dünyası temsilcilerine, Kızılhaç’a, STK’lara, eğitim kurumlarına, basın kuruluşlarına, sanatçılara ve halkın tüm kesimlerine Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiligi olarak en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

Read Previous

“Meclis’teki yeni çoğunluk ile istikrar, güvenlik, ekonomik büyüme ve Avrupa yolunun devamını sağlıyoruz”

Read Next

Bosna Hersek ve Sırbistan’da toplanan yardımlar Türkiye’ye doğru yola çıktı