Üsküp Belediye Başkanı Arsovska’dan KOMEK’e Ziyaret

Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarımızı (KOMEK ) ziyaret ettiler.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet KOMEK derslerini ve satış merkezlerini gezerek eğitimler ve ürün satışları hakkında bilgi aldı.

Mümine Hatun Aile ve Sanat ve Eğitim Merkezimizdeki (ASEM) derslerine katılarak işleyiş hakkında bilgi edinen heyet, ebru dersine katılarak uygulamalarda bulundu.

Kültür Park Sergi ve Satış Merkezimizde bir günlerini geçirerek ürünlerin yapımı hakkında bilgi alan heyet, ayrıca KOMEK Kurslarındaki öğrencilerinin yaptıkları çini, ebru, hat – tezhip vb. birçok sanat türüne ait eserlerden satın almalar yaptı. 

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ( KOMEK ) Yurt Dışı Kursları bağlamında Bosna-Hersek Saraybosna ve Travnik , Kosova – Priştina ve Prizren , Kuzey Makedonya – Üsküp ve Gostivar şehirlerinde devam eden kursların eğitmenleri workshop eğitimleri ve 16.Altın Dokunuşlar Festivali için Konya’da 1 hafta kalacak.

Bölge halkından oluşan eğitim ekibimiz yaz dönemi itibariyle kurs branş ağını genişletmek adına Konya merkezli workshoplara katılarak eğitim alacaklardır.

Read Previous

ABD, Kosova’yı üyelik hedeflerinde destekleyecek

Read Next

NATO Genel Sekreteri, İsveç ve Finlandiya konusunda Türkiye’nin tutumuna destek verdi