Ünlü alman şirketi, Bulgaristan’a yatırım yapmaya devam ediyor

Yedek oto parça üretimi yapan Alman şirketi Behr-Hella Thermocontrol, Bulgaristan’a yeni büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Şirket, üretim kapasitesini artırmak ve artan müşteri siparişlerini karşılayabilmek için Bojurişte Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında yeni bir üretim hattı kuracak. Şirket, ülkemizde yeni üretim hattını muhtemelen inşa edeceği yeni bir üretim tesisinde kuracak.

Dev Alman şirketi, fabrika ve otomobil klima sistemlerini işletim ve yönetim paneli üretimi geliştirme merkezi kurarak 2013 yılında Bulgaristan’da faaliyete başladı. 2015 yılında faaliyete açılan fabrika, şirketin Bojurişte Sanayi Bölgesinde inşa ettiği ilk fabrikadır. Fabrika 9700 metrekare alana kuruludur.

Behr-Hella Thermocontrol Bulgaria Şirketi Genel Müdürü Martin Niland,“ Behr-Hella Thermocontrol’un Bulgaristan pazarına girmesinden sonra ilk beş yıldaki dinamik gelişimi Bulgaristan’da elde ettiği büyük başarının ve üretimde yüksek verimliliğinin bir kanıtıdır. Behr-Hella Thermocontrol Bulgaristan Şirketi ekibinde yer alan her bir çalışanımızın katkısı sayesinde elde edilen bir başarıdır ve bu yüzden verdiği güven, sorumluluğun farkında olmaları ve dürüst olmalarından dolayı elemanlarımıza teşekkür etmek isterim” dedi.

Son beş yılda Behr-Hella Thermocontrol küresel çapta elde ettiği gelirlerde önemli oranda artış kaydetti ve 2017 yılında şirketin gelirleri 180 milyon levayı aştı. Şirketin Bulgaristan’da gerçekleştirdiği üretimin ve buradaki temsilciliğinin Behr-Hella Thermocontrol’in en önemli üretim geliştirme merkezine dönüştürülmesinin buna büyük katkısı var.

2013 yılında Bulgaristan pazarına girişinden sonra Behr-Hella Thermocontrol, kendi meslek dalında isim yapmış uzmanları çekmeye başladı. Şirket, ilk önce 200’ü aşkın pozisyon açtı, 5 yıl sonra ise bu sayı 450’nin üzerine çıktı.

Audi, BMW, Mercedes, Volvo ve Porshe gibi otomotiv devleri için yedek parçalar üreten şirketin, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Meksiko, Çin, Japonya ve Hindistan’da fabrikaları bulunuyor.

Kircaalihaber.com

Read Previous

“Erken seçimlere gerek yok”

Read Next

Türk savaş gemileri Bulgaristan’da

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *