18 Haziran 2021 tarihinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin Senato salonunda Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin akademik kadrosunda yer alan ve aynı zamanda uluslararası ilişkiler koordinatörlüğünü yürüten M-r Havva Şaban doktora savunmasını gerçekleştirdi.

Havva Şaban, Klinik Psikoloji alanında ilk defa “Kuzey Makedonya’da Devlet ve Özel Üniversite Öğrencilerinde, Depresyon ve Kaygı” başlıklı tezini Prof.Dr Musa Musai (Danışman Hoca ve üye), Prof.Dr. Qufli Osmani (Başkan), Prof.Dr Lyupco Kevereski (Üye), Prof.Dr Zoran Filipovski (Üye) ve Prof. Dr Abdülmecit Nuredin (Üye) oluşan komisyon önünde İngilizce dilinde başarıyla savunarak Doktor unvanını aldı.

Törende, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Fadıl Hoca yanısıra, rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri yer aldı.

Törende söz alan Prof.Dr Fadıl Hoca, akademi dünyasının ve üniversitenin Klinik Psikoloji alanında yeni bir Doktor kazandığını ve üniversite adına tarihî bir gün olduğunu söyledi. Hoca, “Vizyon Üniversitesinde ilk Doktora savunması olmasının gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Akademisyen Doktor Havva Şaban, daimi desteklerinden ötürü rektör Prof.Dr Fadıl Hoca’ya, Vizyon ailesine ve her zaman maddi ve manevi anlamda destekleyen ailesine teşekkür etti.

Dr. Havva Şaban kimdir?

1988 yılında Gostivar Şehrine bağlı Yukarı Banisa köyünde doğdu. ilk öğrenimini burada tamamladıktan sonra liseyi Gostivar’da bitirdi. 2012 yılında Kalkandelen Devlet Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2014’te Kuala Lumpur (Malezya’da ) yüksek lisansını tamamladı.

2017-2018 yılları arasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde çalışmaya başladı ve halen üniversite bünyesinde akademik kadroda yer almakta ve uluslararası ilişkiler koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Pendarovski, İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü

Sonraki Haber

4 Büyükler, Makedonyalı sol bek Alioski’nin peşine düştü