Uluslararası İmam Hatip ve İlahiyat Burs başvuruları başladı

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İmam Hatip Lisesi ve Uluslararası İlahiyat Lisans Bursları başvuruları 01 Şubat 2019 itibari ile başladı. Başvurular 31 Mart 2019 tarihinde sona erecek.

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, Vakfın, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası İlahiyat Programı, Uluslararası Öğrenci Programı gibi projelerle 111 ülkeden öğrencilere Türkiye’de eğitim imkanı sunduğu programın başvuruları başladı. Türkiye’de İmam Hatip ya da İlahiyat eğitimi görmek isteyen Balkanlı öğrenciler 31 Mart 2019 tarihine kadar başvurularını yapabilir.

Mazlum coğrafyalardaki insanların eğitimle ilgili ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla çalışmalarını yapan TDV, uluslararası eğitim programlarıyla öğrencilere burs imkanının yanı sıra barınma ve eğitim desteği de sunuyor.

Bu kapsamda, Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler 31 Mart’a kadar “http://burs.tdv.org” internet adresinden başvuru yapabilecek.

Başvurular nisan ayı içerisinde değerlendirilecek. Gerekli şartları taşıyan adaylar ile ülkelerinde mayıs ve haziran aylarında mülakat yapılacak. Mülakat sonucunda adaylar, öğrenci bursluluk programına kabul edilecek.

 

 

 

Read Previous

Boşnak futbolcudan Robinho açıklaması

Read Next

2018’de 9,6 milyon kişi kanserden öldü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *