Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) 8. mezunlarını verdi

Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

TİMEBALKAN

Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi. Törende lisans ve yüksek lisans öğrencilerine diplomaları tevdi edildi. Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) mezuniyet törenine, Makedonya Devlet Bakanı Adnan Kahil, Makedonya Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, TİKA Üsküp Koordinatörü Aytekin Ayden, Halkbank Makedonya Müdürü Bilal Sucubaşı, Türkiye Maarif Vakfı Makedonya Direktörü Mustafa Dillioğlu, T.C. Üsküp Büyükelçiliği müşavirleri, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Uluslararası Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Aydoğan Ademovski, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü İsmail Kocayusufoğlu, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İBU 8. Dönem Mezuniyet töreni Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanı Binalı Yıldırım’ın mesajlarının okunmasıyla başladı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversitede katkısı büyüktür”

Mezuniyet töreninde selamlama konuşması yapan İBU Rektörü Prof. Dr. İsmail Kocayusufoğlu, “Yeni yuvamızda, külliyemizde 8. mezuniyet törenine hoş geldiniz, sefa getirdiniz” dedi. İBU’nun birçok alanda başarılarıyla doluğu olduğunu kaydeden Kocayusufoğlu, “İBU genç yaşına rağmen eğitimde başarılarla dolu. Eğitimde haklı gurur ve onuru yaşıyoruz. Makedonya’nın en iyi eğitim üniversitesi olma şerefini taşıyoruz. Bunu en başta yönetimimiz, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve tüm mensuplarımıza atfetmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Üniversite’nin bugünlere gelmesinde birçok kişinin etkisi olduğunu söyleyen İsmail Kocayusufoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarını vurgulayarak, “Üniversitenin ilk anından itibaren bugüne, dünyadaki onca gelişmeye rağmen her daim yanımızda olmuş Cumgurbaşkanımız Erdoğan’a minnetlerimizi, dualarımızı, şükranlarımızı iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Törende hazır bulunan anne babalara da seslenen Kocayusufoğlu, “Sevgili anne babalar bizlere güvenip çocuklarınızı emanet ettiniz. Bugün de burada mezuniyetlerine şahit oluyoruz. Emin olunuz ki çocuklarınız bilginin yanında kültürlü, kültürün yanında dil zengini ve kardeşlik duygularıyla yetişip dünyaya hazır bir donanımı aldılar” açıklamalarında bulundu.

“Eyüp Sultan’da yeni ofisi 20 gün içerisinde açacağız”

Törende konuşma yapan Uluslararası Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Aydoğan Ademovski, “İBU’nun en büyük eksikliği olan kampüsü bugün açmaktan ve sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi. 15 – 30 gün içerisinde Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Eyüp’te ofisinin açılacağı müjdesini veren Ademovski, “Aynı zamanda İBU’ya ait 3 yeni binanın bitirileceğinin sözünü de veriyorum. Unutmayın, İBU’lu olmak bir ayrıcalıktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni mezun kardeşlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Törende konuşma yapan Makedonya Devlet Bakanı Adnan Kahil, konukları şahsı ve hükümet adına selamlarken, “Bugün bir kutlama günü ve siyaset ile diğer konuları konuşmanın yeri değil. Siz değerli öğrenciler hayatınızda bir dönemi kapatıp yeni bir döneme geçiyorsunuz. Son dönemlerde “liderlik” sözünü çok duyuyoruz. Liderlik için eğitim önemlidir. Ancak bu sadece devamlı çalışmak ile gerçekleşebilir. Eğitimde tesadüf yoktur, çalışmak, çalışmak ve çalışmak vardır” ifadelerini kullandı.

İBU’nun 8. mezuniyet töreni fakülte birincilerinin açıklanması, keplerin fırlatılması ve toplo fotoğraf ile sona erdi.

Read Previous

Yeni Zelanda 150 bin sığırı telef edecek

Read Next

“Biz bitirdik, şimdi söz başbakanlarda”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *