Ulusal Sosyal Sorumlu İşverenler Birliği (NASOR) ile Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imzalama töreni Oda’nın Şumen’deki merkezinde gerçekleşti. Protokol, NASOR’un Onursal Başkanı Georgi Georgiev ve BULTİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnce tarafından imzalandı.

NASOR, Ulusal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin kurucuları ve üyelerinin Avrupa ve ulusal ortaklık alanındaki 20 yıllık başarılı deneyiminin bir sonucu ve düşüncesi olarak oluşturuldu. Birlik, sosyal alanda faaliyet gösteren en büyük ulusal kuruluşlardan biridir. 2400’den fazla kuruluşu bir çatı altında toplayan Birlik; devlet, belediye ve sivil toplum örgütleri ile aktif bir işbirliği içerisindedir.

Avrupa sosyal politikalarının oluşumunda ve gerçekleşmesinde aktif bir şekilde katkı sağlar ve tüm Avrupa ülkelerinde partnerleri bulunmaktadır.

İki kuruluş arasında imzalanan protokol, ortak forumların düzenlenmesini, bilgi alışverişinin sağlanmasını ve ortak projelerin hayata geçirilmesini öngörüyor. Bahsi geçen işbirliği ortak görüşlerin hazırlanmasında, düzenleyici koşullarda değişiklik önerilerinin tartışılmasında ve oluşturulmasında, ekonomik ve sosyal ortamının iyileştirilmesinde işbirliği yapılmasını amaçlıyor.

Taraflar, düzenledikleri toplantılara ve forumlara karşılıklı olarak katılım sağlamaları konusunda da anlaştılar.

Kircaalihaber

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in görüşmesi başladı

Sonraki Haber

Kosova Başbakanı Kurti: Sırbistan, bize saldırmanın hayaliyle yaşıyor