TÜSİKON’dan K. Makedonya’da yaşayan Türklere kütüphane desteği

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş adamları Konfederasyonu’ndan (TÜSİKON) Kuzey Makedonya’nın Radoviş şehrine kütüphane desteği yapıldı.

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş adamları Konfederasyonu (TÜSİKON) Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Makedonya’da yaşayan Türklerin kütüphane istiyoruz talebine genel başkanımız Orhan Beşiktepe’nin olumlu cevap vermesi ile Makedonya’nın Radoviş şehrine kütüphane yapılmasına karar verildi.” ifadelerine yer verildi.

Başkan Beşiktepe yaptığı açıklamada, “Binlerce kilometre uzaklarda yaşayan Türklerin ihtiyacı olan kütüphanenin TÜSİKON yönetimi ve üye iş adamlarının desteği ile 1 Mart 2021 tarihinde inşaatına başlayıp kısa sürede kütüphanenin tamamlanarak kullanıma açılacak.” diye konuştu.

Açılışına bizzat kendisinin de katılacağını söyleyen Beşiktepe, “Bu güzel yatırım Makedonya’da yaşayan kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Beşiktepe bu tür sosyal sorumluluk projelerinin bir çok ülkede soydaşların hizmetine konulacağını sözlerine ekledi.

Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin de projenin bizzat takipçisi olacağını ve bu yatırımdan dolayı Başkan Beşiktepe nezdinde tüm TÜSİKON fertlerine teşekkürlerini bildirdi.

Read Previous

Türk Kızılay heyeti, AA’nın Bosna Hersek’teki ofisini ziyaret etti

Read Next

Üsküp Havalimanı Avrupa’nın en güzel havalimanı seçildi