Türkiye’nin yeni Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara: “Üsküp Bursa’ya uzak değil, Bursa’daki tüm dostları oraya bekliyorum”

Bursa eski Milletvekili Tülin Erkal Kara, Üsküp Büyükelçisi oldu. Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nca geçen hafta ilki yayınlanan Büyükelçiler Kararnamesi’nin ikincisi de çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnamede Bursalılar açısından sürpriz bir isim de var: Tülin Erkal Kara.

Kararnameyle Üsküp Büyükelçisi atanan ve Dışişleri dışından listeye giren iki kişiden biri olan Tülin Erkal Kara siyasetten geliyor. AK Parti’de önce Orhangazi İlçe Kadın Kolu Kurucu Başkanı olarak görev yaptı, Candemir Çelik’ten sonra da İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı üstlendi.

2011-2015 dönemindeyse AK Parti Bursa Milletvekili olarak görev yaptı. Bu süreçteAvrupa Parlamentosu’ndaki çalışmalarıyla dikkat çekti. Özellikle Türkiye aleyhine bazı kararları önceden görüp engellenmesini sağladı.

Bursalı gazeteci ve www.ahmeteminyilmaz.com sitesinin sahibi Ahmet Emin Yılmaz’a açıklama yapan Tülin Erkal Kara şunları belirtiyor:

“Bölgeyi milletvekili olduğum dönemden iyi biliyorum. En önemlisi Bursa ile çok fazla benzerlikleri ve bağı var. Belediyelerimizin Üsküp’te hizmetleri var. Elimden gelenin en iyisini yapıp koordinasyonu sağlayacağım ve ülkem adına hizmet vereceğim.”

Ardından…

“Üsküp Bursa’ya uzak değil, Bursa’daki tüm dostları oraya bekliyorum” diye de ekledi.

Kara, iki aylık bir eğitimin ardından Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi olarak göreve başlayacak.

Kaynak: www.ahmeteminyilmaz.com

Read Previous

Google dünyanın merkezini Çorum olarak işaretledi

Read Next

AB Konseyi toplantısında Makedonya odak noktası olacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *