Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Mustafa Bodur atandı

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine Mustafa Bodur atandı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu ve uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı’nda farklı görevlerde bulunan Mustafa Bodur, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atandı.

– Mustafa Bodur kimdir ?

1974 yılında Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi’nde dünyaya gelen Bodur ilköğretimi Eğriöz İlkokulunda tamamlamasının ardından, Ziya Paşa KK hafızlık eğitimini almıştır.

Eğitim hayatı; 1996 yılında Eskişehir Sarar İmam Hatip Lisesinden, 2022 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden, 2007 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden mezun olmuştur.

Mesleki hayatı; Mustafa BODUR, 1997 yılında Diyanet işleri Başkanlığı bünyesinde çalışma hayatına başlamış olup sırasıyla; İmam Hatiplik, Müezzin Kayyımlık, Vaizlik, İlçe Müftülüğü, Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve en son Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü gibi çeşitli kadrolarda görev yapmıştır.

En son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile T.C. Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atanan Bodur, evli ve üç çocuk babası olup Arapça bilmektedir.

Read Previous

Türkiye Ümit Milli Futbol Takımı, Kosova’yı hazırlık maçında 4-2 mağlup etti

Read Next

TMBH: Vasilova Belediye Meclisinde iki meclis üyesiyle temsil edilmekteyiz