Anavatan Türkiye’den Yunanistan’a giriş yapmak isteyen Yunanistan vatandaşlarına bugün 15 Haziran 2020 Pazartesi 15.00 itibariyle 15 günlük karantina süreci kalktı.

Yunanistan vatandaşı olan kişiler istedikleri zaman karantinaya girmeden Yunanistan’dan anavatan Türkiye’ye yada Türkiye’den Yunanistan’a giriş yapabilirler.

Daha önce giriş Yunanistan’a giriş yapanlar Trakya bölgesinde üç ilde belirlenen otellere yerleştirilirdi. Onlara Kovid-19 testi yapılır, testleri negatif onlanlar evlerine gönderilerek kendi evlerinde karantinada kalırlardı. Testleri pozitif çıkanlar ise otellerde bir süre daha misafir edilirlerdi.

Bugünden itibarenTürkiye’den gelecek Yunanistan vatandaşları için karantina sürecinin kalktığı kesinleşti. Türkiyeli ve diğer uyruklular için geçiş yasağı devam etmektedir.

Konu hakkında bilgi almak için görüştüğümüz Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram karantina sürecinin kalktığını belirtti.

Ahmet İbram, konu hakkında kesin bilgiler almak için Yunanistan Edirne Başkansolosluğu ve gümrükteki görevlilerle görüştüğünü karantinanın kesin kalktığını teyit ettiğini belirtti.

Ahmet İbram ayrıca, Türkiye’den gelecek vatandaşlardan bir konuda isteği vardı.

Her ne kadar karantina süreci kalmış olsada vatandaşların sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları hem kendileri hem de yakınları için hala çok çok önemli olduğunu, bu konuda herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti.

 

 

Milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Türkiye’de Kovid-19’dan 152 bin 364 kişi iyileşti

Sonraki Haber

Yunanistan’da vaka sayısı 3.134’e ulaştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + 8 =