Türkiye’den Kosova’ya uzatma kablosu ihracatı fırsatı

Kosova’nın önde gelen toptancısı, Türkiye’den uzatma kabloları alımı için adım attı.

Türkiye’nin “Fişler ve soketler” ürün grubunda, elektrik uzatma kabloları da dahil olmak üzere, ithalatı 287 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşirken, ihracatı da 118 milyon dolara yaklaştı. Türkiye, bu ürün grubunda en çok ihracatı Rusya, Bulgaristan, Fransa, Macaristan ve Özbekistan gibi ülkelere gerçekleştirdi. Bu yerli ürün ihracatının geri dönmeye başlamasının göstergesi. Elektrik uzatma kablosu ihracatının artış trendiyle devam edeceği tahmin ediliyor.

Kosova merkezli toptancı, ülkenin önemli şehirlerinde showroomları ve satış noktaları ile faaliyet gösteriyor. TurkishExporter aracılığıyla Türkiye’ye taleplerini bildiren Kosovalı firma, elektrik uzatma kabloları için üreticiler aradığını duyurdu.

Elektrik uzatma kabloları, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu bağlamda, Türkiye’nin kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri, tüm dünyanın alım taleplerine cevap veriyor. Türk üreticilerine bu fırsat, Kosovalı firmaya kaliteli uzatma kablosu tedarik etme konusunda fırsat sunuyor.

Kaynak: dunya.com

Read Previous

Temmuz 2023 “en sıcak ay” olarak kayıtlara geçti

Read Next

Kosova Savunma Bakanı Mehaj istifa etti