Türkiye’de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği TOKOB tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik kültür gezisi düzenlendi.

TOKOB tarafından 18 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen İstanbul kültür gezisine, Edirne ve Ankara’dan 200 öğrenci katıldı.

Düzenlenen gezinin ardından, düzenlenen organizasyona TOKOB Genel Başkanı Gani Şekerci’nin daveti üzerine, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, Kosova Cumhuriyeti Istanbul Başkonsolosluğu Müsteşarları Petrit Prekazi ve Xhevat Podvorica, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker katılım sağlayarak,  öğrencilerele biraraya geldiler.

TOKOB tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği olarak desteklerinden dolayı Edirne Valiliğine, Edirne Belediyesine, Edirne İl Göç Müdürlüğüne, Ankara Sincan Belesiyesine, İstanbul Üsküdar Belediyesine ve Kala Balkan Şirketine tüm öğrencilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız. Biz hep birlikteyken güzeliz, biz büyük bir aileyiz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

AB, Rusya ile ABD ve NATO arasındaki olası güvenlik görüşmelerinde bulunmak istiyor

Sonraki Haber

Bulgaristan sınırında 35 kilometrelik ihracat kuyruğu