Türk Demokratik Partisi (TDP) tarafından yapılan basın açıklamasıyla, Türkiye’de okuyan Kuzey Makedonyalı öğrencilerin ülkeye döndüğü bildirildi.

TDP tarafından yapılan açıklamada, “Türk Demokratik Partisi’nin üst düzey yetkililerinin konuyla ilgili göstermiş oldukları üstün çalışmalar sonucunda K. Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Türkiye’de eğitim gören ve yaşanan bu süreçte ülkeye dönememiş olan K. Makedonyalı öğrencilerimizin devletimiz tarafından ülkeye dönüşlerinin sağlanması kararı getirilmişti.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Büyük bir mutlulukla bildirmek isteriz ki, söz konusu öğrencilerimiz bugün itibari ile ülkemize geri dönmüştür. Pandemi protokolleri gereği 14 günlük karantinaya alınan öğrencilerimizin ülkeye dönüşleri sırasında onlara sonsuz destek sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Yurt Dışı Türkler Başkanlığı ve özellikle Başkan Abdullah Eren ile KMC İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago’ya da teşekkürü borç biliriz.” denildi.

Öğrencilerimizin evlerine ve ailelerine sağ salim kavuşmuş olmalarının mutluluğunu yaşadıkları kaydedilen açıklamada, “Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını süreci sırasında önemli özverili çalışmalara imza atan tüm TDP yetkililerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Biz klavye başı delikanlılarının yaptıkları araştırmasız eleştirilere ve hakaretlere şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi cevapları çalışmalarımızla vermeye devam edeceğiz. TDP olarak bundan sonra da sürekli halkımızın yanında bulunmaya ve halkımızın her sıkıntısını çözmek amacıyla canla başla çalışacağımıza emin olabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

 

Önceki Haber

Yunus Emre Enstitüsü, Bosna Hersek’te “online” Çocuk Şenliği düzenledi

Sonraki Haber

Son 24 saatte 69 yeni iyileşen ve 4 ölü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × two =