Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Deli Hüseyin, 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü yaptığı yazılı açıklamayla, Eyalette Doğu Makedonya – Trakya  belediye başkanlarının katılımıyla telekonferans yöntemiyle yapılan ve sınır kapılarıyla ilgili hükümete sunulan önerileri değerlendirerek Türkiye ve Bulgaristan ile sınır kapılarının tamamen kapanmasını doğru bulmadığını söyledi.

06.07.2020 tarihinde Doğu Makedonya – Trakya  belediye başkanlarının telekonferans yöntemiyle yaptıkları görüşmeye  katılamadığını, sınır kapılarının kapatılmasıyla ilgili  hükümete sunulan öneriyi de doğru bulmadığını belirten Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Deli Hüseyin;

“Türkiye ve Bulgaristan ile sınır kapılarının tamamen kapatılması doğru yönde atılmış bir adım değildir.

Bu konuda bölgemizdeki misafirliğin  önemli bir yükünü üstlenen, otelcilerin ve diğer turizm işletmecilerinin belirttiklerini göz önünde bulundurmalıyız ki ancak böylece  turistlerin kontrollü önlemlerle bölgemize akışı sağlanabilir.

Bildiğimiz önlemleri aldığımız takdirde ki bunlar protokollerle de belirlenmiştir; maske, mesafe ve bir araya toplanmaktan kaçındığımızda virüsle mücadele edebiliriz. Böylece turizm hareketini de istenen seviyeye getirebiliriz.” ifadelerine yer verdi.  

Milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Yunanistan’ın Olympiakos Basketbol Takımı Galatasaraylı Harrison’ı kadrosuna kattı

Sonraki Haber

Bulgaristan Başbakanı Borisov, vatandaşların COVID-19’a karşı kendilerini koruyacağına güveniyor