Türkiye Üsküp Büyükelçiliği’nden asılsız haberlere kınama

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçili, son dönemde Makedon medyasında yer alan bazı haberlerle ilgili kınama mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçili, son dönemde Makedon medyasında yer alan bazı haberlerle ilgili kınama mesajı yayınladı. Makedonya basınında son dönemde yer alan asılsı haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Maksatlı çevrelerce servis edildiği anlaşılan bahsekonu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sözkonusu kötü niyetli manipülasyon girişimlerini reddediyor ve kınıyoruz” denildi.

T.C. Üsküp Büyükelçiliği tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Büyükelçilik mensuplarımızın Makedonya Dışişleri Bakanlığına davet edildiğine dair son dönemde basında bazı asılsız haberler çıktığı esefle görülmüştür.

Maksatlı çevrelerce servis edildiği anlaşılan bahsekonu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sözkonusu kötü niyetli manipülasyon girişimlerini reddediyor ve kınıyoruz.

Bu vesileyle, Türkiye ile Makedonya arasında gücünü ortak tarih ve kültürden alan çok boyutlu ilişkilerimizin ulaştığı mükemmel düzeyden duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha vurgulamak isteriz.”

Read Previous

Bursa Büyükşehir’den Üsküp Çarşısı’nda iftar

Read Next

Yunanistan’daki ‘Novartis Skandalı’ yargıya iade edilecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *