Anadolu Isuzu, Kalkandelen Belediyesi’ne 5 adet Citiport 12 teslim etti.

Anadolu Isuzu’nun yurt içi ve yurt dışı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge merkezinde geliştirdiği aracı Citiport 12, Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde hizmet vermeye başladı.

Anadolu Isuzu açıklamasına göre, şirket, global bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye’de geliştirilen araçlarıyla Avrupa’nın birçok şehrinde hizmet veren Anadolu Isuzu’nun, geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak tasarladığı aracı Citiport 12, Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde yollara çıktı.

Toplu taşıma sektöründe gelişmeye ve büyümeye devam eden Anadolu Isuzu, Kalkandelen Belediyesi’ne 5 adet Citiport 12 teslim etti. Kalkandelen Belediyesi’nde 17 Ocak’ta düzenlenen teslimat törenine Kuzey Makedonya Maliye Bakanı Fatmir Besimi ile Kalkandelen Belediye Başkanı Teuta Arifi de katıldı.

– Isuzu Citiport konforlu ve ergonomik

Açıklamadaki bilgilere öre, büyük metropol ve belediyelerin genel ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan Citiport 12, ‘Toplu taşıma için ideal çözüm’ konseptiyle hayata geçirildi. 2015 yılında ‘Avrupa’nın en konforlu ve ergonomik otobüsü’ ödülünü alan Citiport 12, 300 HP güç ve 1200 Nm tork üreten Cummins motor, güçlü çekiş ve rahat bir sürüş deneyimi sağlayan ZF Ecolife tam otomatik şanzımanıyla öne çıkıyor. Alçak tabanlı platformu, geniş iç hacmi, yana yatma (kneeling) özelliği ve kolay açılıp kapanabilen tekerlekli sandalye rampasıyla tüm yolcular için engelsiz bir yolculuk sağlıyor.

Açıklamaya göre, EBS, ABS ve ASR fren sistemleri, entegre retarder, hillholder (yokuş kalkış destek sistemi), bağımsız havalı süspansiyonu ve entegre kapalı devre kamera sistemi sayesinde yoğun şehir trafiğinde sürücü ve yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmesine olanak sağlayan Citiport 12’nin sunduğu ergonomik gösterge paneli, kapalı yada yarı kapalı sürücü kabini, dijital kliması, isteğe bağlı ısıtmalı sürücü koltuğu, yolcu sayma sistemi ve otomatik motor yağı dolum sistemi gibi özellikleri sürücünün konforunu önemli ölçüde artırıyor.

AA

Önceki Haber

TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı kabul etti

Sonraki Haber

Dünya genelinde tedavisi süren Kovid-19 hasta sayısı 26 milyonu aştı