Makedonya Türkiye’ye Mağlup Oldu

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Litvanya’da düzenlenen Huawei Kupası’ndaki 3. ve son maçta Makedonya ile Türkiye A Milli Basketbol takımları karşılaştı. Müsabakayı 85 – 68 Türkiye kazandı.

İlk çeyreğin tamamlanmasına 2 dakika kala 18 -11 üstünlük yakalayan Türkiye, Makedonya’dan İlievski’nin sayılarıyla periyot sonunu 2 sayı farkla tamamladı. İkinci periyodun başında oyunun kontrolünü eline alan Makedonya, 15. Dakikada 5 sayılık fark yakaladı. Hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla 13 – 0’lık seri yakalayan Türkiye, hücumdaki başarılı oyununu sürdürerek soyunma odasına 51 – 40 üstün gitti.

İkinci yarının ilk 5 dakikasında Makedonya’ya sayı şansı tanımayan Türkiye etkili oyunun sürdürdü ve son periyoda 70 – 54 önde girdi. Dördüncü periyodun 5 dakikası geride kalırken farkı 19 sayıya kadar çıkaran Türkiye, sahadan da 85 – 68 galip ayrıldı.

Türkiye A Milli takımında en skorer oyuncu 24 sayıyla Makedonya – Ohri doğumlu olan Cedi Osman olurken, Makedonya Milli takımında ise 18 sayılık performansla Richard Hendrix oldu. Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına Makedonya Milli Takımı İspanya’da, Türkiye Milli takımı ise Almanya’da devam edecek.

 

TimeBalkan

Read Previous

Hırvatlar Tura Göz Kırptı

Read Next

Rabotniçki Rubin Kazan’ı Ağırlıyor

1,110 Comments