Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Kuzey Makedonya Okulları’nın başkent Üsküp’teki okulunda iftar programı düzenlendi.

İftara Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Kalkandelen Müftüsü Kani Nesimi, İştip Müftüsü Nasir Recepi, Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Kuzey Makedonya temsilcisi Mehmet Baran, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Aliyi, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, öğretmenler ve davetliler katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan TMV Kuzey Makedonya temsilcisi Mehmet Baran, “İftar vesilesiyle bir araya geldik. Daha önce okulumuzdaki öğretmenlerimizle bir iftarımız olmuştu, iftarımıza maalesef yerimizin darlığı dolayısıyla dostlarımızı davet edememiştik. Ramazan ayının ilerleyen süresi içerisinde müsait vakit bu tarih olduğu için ikinci bir iftarla sizlerle buluştuk. Geldiğiniz için, hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

TMV Kuzey Makedonya temsilcisi Baran konuşmasının devamında Türkiye Maarif Vakfı’nın Üsküp’teki kampüsü hakkında detaylı bilgi verdi.

İftar programında konuşma yapan MATUSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, “Sivil toplum kuruluşları olarak yıllarca eğitim alanında faaliyet gösteren, özellikle Türk toplumunun eğitimine katkı yapmak amacıyla yıllarca değişik faaliyetlerde bulunduk. Ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim markası olan Maarif Okulunun son yıllarda Makedonya’da açmış olduğu okullarıyla, Makedonya’da eğitimin kalitesini daha ileri seviyeye, hem teknik hem akademik hem kadro hem de pedagojik anlamda daha ileri seviyeye taşıyacağına dair inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

Program, Kalkandelen Müftüsü Kani Nesimi’nin yaptığı dua ile son buldu.

Önceki Haber

Türkiye Dışişleri Sözcüsü Bilgiç’ten Yunanistan’ın Ege’deki hava sahası ihlallerine yanıt

Sonraki Haber

Frontex’in Ege’de düzensiz göçmenlerin geri itilmesine katıldığı ortaya çıktı